Príbeh malého orla

Autor: Uršula Šilleová | 27.6.2012 o 19:05 | (upravené 6.3.2017 o 20:21) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  157x

Príbeh vtáčika, ktorého sme našli vypadnutého z hniezda na streche, a ktorý bol tak silný. Ibaže on vypadol z hniezda. Tak to proste malo byť.

Je krásny deň. Hrám sa s bratmi a sestrami v hniezde. Zrazu sa vrátil mama. Pištím, lebo nič iné neviem a ešte sa aj krútim a otváram zobáčik, lebo chcem jesť. Vykrúcam sa silnejšie, poskakujem a pištím. Mama, no veď už mi daj tú muchu! Asi ma nepočuje. Mamá! Pozri, tu som! No konečne ide ku mne. Skáčem ešte viac, a vtom...

Je tu čosi červené tvrdé a zrazu padám. Neviem lietať ako mama. Možno toto je lietanie. Padám stále nižšie a spadnem na tú najtvrdšiu vec na celom svete. Je to akýsi kryt z nezničiteľného kovu. Ja som ale príliš zničiteľný. Ležím na brušku a neviem sa otočiť. Mama! Nie, nepočuje ma. Je tam hore, neuvidí ma. Príde ale niekto iný. Akýsi pes. Nevšíma si ma a ani ja jeho. A zrazu príde diečvča a povie Preboha a odíde. Už ma nikto nezachráni. Haló, pes! On len leží a je ticho. Aha, vracia sa dievča a niekto iný. Odkiaľ si vypadol, miláčik? Zoberú ma na ruky. Je mi to veľmi ľúto, nevieme ho tam ani vrátiť. Počujem hlasy a brechanie a zrazu som v krabici. A príde vata. Celkom mäkká. Ale zima. Celkom. Počkať, oni mi otvárajú zobáčik! Aha, je tam nejaká voda. Mňam, celkom mi chutí. Pijem tak silno, veď to môže byť moja posledná voda. Aj oni ma vyhodia z hniezda a ostanem sám a stratený. Ibaže v skutočnosti mám ešte aj muchu. Celkom malú. Ale dobrú! Mňam. Mami, zistila som že keď mu dáš muchu k nosu tak otvorí zobáčik, aha, tak ako keď im mama dáva jesť! Chytajú mi muchy a dávajú a ešte aj vodu a hrajú sa so mnou a odnesú ma zrazu inam. Teraz ma dajú preč, iste to urobia.

Ale nedali. Som v krabici pod lampou a je tu teplo. Mám muchu. Aj vodu. Počujem iných vtáčikov. Pištím, lebo nič iné neviem a oni hovoria aké zlaté, hladkajú ma a hovoria, že som ich malý miláčik. Mám ich rád, ale mal by som prestať. Mamu som mal rád a ona ma ani neprišla zachrániť. Je večer a príde niekto druhý. Páčim sa mu a hovorí Keď prídete z Chorvátska tak tu bude lietať orol. A potom idú spať ale ja pištím, lebo si myslím že ma opustili. No oni sa vrátia. A priletí mama. Neviem či je to skutočná mama, ale môže to byť moja nová mama, lebo moja stará mama zostala v hniezde. Pritúlim sa k nej a zaspím.

Je ráno a ja som dostal akúsi šunku. Je veľmi dobrá, ako 2 muchy naraz. Chcem ešte, tak mi dajú. Potom ma odnesú inam, vymenia vatu a hovoria že ja pôjdem s Uľou do školy. Dajú ma do peknej krabičky aj s mamičkou, dajú mi vodu a idem inam. Cestou si ešte pospím. Maj sa, Uľuška, dávaj pozor na vtáčika. No a teraz už som v tej škole a všetci ma obdivujú. Hovoria veci ako to je roztomilé a nepoznám nikoho kto by odchoval vtáčika, možno sa to tebe podarí a dostanem muchu.

O pár hodín ma všetci poznajú, zdravia ma a dostanem vodu a novú vatu a ešte muchy. Ibaže mne je akosi čudne. Ona to vidí a dá mi ešte vodu, no tá nepomáha. Dýcha sa mi tak tažko. Aj ona sa bojí. Vtáčik, preboha, miláčik, on je nejaký čudný. A oni jej hovoria Je iste len unavený, neboj sa. A ona musí odísť a ja otváram zobák, lebo sa mi dýcha ešte tažšie. Vráti sa a začnú sa báť všetci. Zobudím sa, lebo mi stiekla dolu krkom voda. Zdá sa to lepšie. Vidíš, prežije. Ibaže ja som taký unavený. Chcem spať. Strašne silno spať. Už sa mi nedá dýchať, a... On nie, veď ty si hovorila, vravela si že dýcha!

Pred piatimi minútami ešte...

Počujem ten najsrdcrvúcejší plač. Plače tak silno, že mi hučí v ušiach. Záležalo jej na mne. Nie ako mojej mame, ktorá ma ani nenašla. Chcem jej ukázať, že som v pohode a snažím sa pohnúť. No to sa nedá. Som tak unavený... Plače a plače a plače a nevie ten plač zastaviť. A ja... som tak unavený...

Mal som ich tak veľmi rád... musím už zavrieť oči. Proste som vypadol z hniezda. Tak to proste má byť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

Pásy s výbušninami zastrelených mužov boli atrapami.

KOMENTÁRE

Španieli čakali, že sa to stane už skôr. Čo robiť teraz?

Ani Španielsko sa nevie brániť proti koordinovaným vražedným útokom.


Už ste čítali?