Pivnica? Ach, to nie!

Autor: Uršula Šilleová | 28.10.2012 o 18:30 | (upravené 28.10.2012 o 18:35) Karma článku: 9,83 | Prečítané:  245x

Isteže viem, kde máte pivnice. Zvládnem to aj bez kľúčov a mobilu. Nevadí, že som niekde úplne inde, behám po ulici s obrou peňaženku v ruke. Ach, áno, toto sú miestne garáže.

Bola som u svojej najlepšej kamarátky, pečieme tortu (kokosovo-čokoládovú). Akurát šlahačka... hmm.... tak trochu sa podobá na..... tvaroh?

"Tá smotana bola asi pokazená, zavolám mame." Kamarátkina mama bola dolu v pivnici, kde upratovala. Moja kamarátka býva v kondomíniu, čo v preklade znamená, že to sú domy v rade s malou predzáhradkou a celý tento objekt je za plotom a bránami, od ktorých majú kľúče iba vlastníci domov a bytov. Parkuje sa pod zemou a tam niekde sú aj pivnice. Ja som doplatila na to, že som nevedela kde presne tie pivnice sú. Ach bože. Tak teda, bola som vyslaná dole do pivnice za mamou, aby som jej doniesla peňaženku a ona nám tak potom mohla kúpiť novú smotanu. Išla som ja, lebo kamarátka bola ešte v pyžame a tak nemohla ísť. Veľké chaosenie s kľúčmi spôsobilo, že som musela ísť bez nich. Nastúpila som do výťahu a zišla na prvé poschodie. Veď tam tie pivnice iste budú, nie? Dostala som sa do garáže vďaka jednej pani, ktorá z nej akurát vychádzala. Zavrela za mnou dvere, no vtedy som ešte nevedela, že sa odtiaľto vďaka tomu nedostanem. Rezkým krokom som vykročila na druhú stranu garáže, ale niečo mi nešlo do hlavy. Veď do tej garáže sa vchádza z druhej strany.... Potom som začala byť zúfalá. Uvidela som uja, ktorý vystupuje z auta. "Ehm, prepáčte... ale... neviete, kde sú pivnice?"

"To závisí od toho, ktoré. Tu aj tam sú pivnice, pozri."

Odomkol dvere a dostala som sa do akejsi miestnosti s dvoma výťahmi a dvermi. Ževraj keď pôjdem týmito dverami, dostanem sa do pivnice. Postupovala som dole v absolútnej tme. Nejako sa mi podarilo zapnúť svetlo. Boli tam samé dvere a na jedných bolo upozornenie ZÁKAZ VSTUPU. Výťah s ujom už dávno odišiel, bola som stratená! Vybehla som naspäť hore a naspäť do garáže. Pribehla som ku dverám, ktorými som do garáže vošla. Boli zatvorené, z tejto strany bola guľatá kľučka. Už ma nikdy nenájdu, zomriem tu v garáži! Keby tak niekto prišiel! Som magor, magor, magor! Prečo som sem išla? Prečo som sem, preboha, išla?? BEZ KĽÚČOV A MOBILU! Som vážne blbá? Bolo to celé strašné. Nevedela som sa odtiaľto dostať! Naštastie prišla akási babička, som zachránená! Tá babička ma vyviedla von, skutočne.

"Zazvoň im tamto na zvonec, tam ti otvoria."

Bola som v koncoch. Dvere späť do garáže boli zamknuté, tu vonku ma nenájdu! Nedostanem sa dnu už nikdy! Obehla som celý "komplex", od brány k bráne. Vietor zúrivo fučal, zima jak fras a ja tu behám s peňaženkou v ruke! Dobehla som k malej bráničke. Nedala sa preliezť! Videla som úplne na kamarátkine dvere. Prosím, vyjdite von! Som snáď blbec? Dobehnem spaäť, niekomu zazvoním. Snáď mi otvoria. Bežala som preč, zúfalosť zo mňa sršala. Predstavte si decko, čo beží po ulici, s polomastnými vlasmi a veľkou peňaženkou v ruke. Na rohu som zbadala kamarátkinu mamu. Ach, ďakujem! Hodila som sa jej okolo krku a vyrozprávala celý príbeh. Hľadali ma všetci, kamrátka si na pyžamo hodila kabát a hľadala ma v garáži. Bola som na zlom poschodí v zlej garáži! Mala som ísť na nulté poschodie! A môj tato si hocikedy ide len tak von zafajčiť. Do tej kosy? Prospelo by mu stratiť sa vonku. Aj niektorým ďalším individuám, ktoré nemenujem, lebo tie má každý svoje. Politici, svokry, ježibaby. Poďme sa všetci stratiť do pivnice!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

Pásy s výbušninami zastrelených mužov boli atrapami.

KOMENTÁRE

Španieli čakali, že sa to stane už skôr. Čo robiť teraz?

Ani Španielsko sa nevie brániť proti koordinovaným vražedným útokom.


Už ste čítali?